immobilizer-yedek-anahtar-elektronik-anahtar-izmir

ACİL ÇİLİNGİR HEMEN ARAYIN guven-çilingir-buca-sirinyer-cilingir

<
IMMOBILIZERBuca Elektronik Anahtar Size En Uygun Çözümleri Hesaplı Kaliteli Uzman Kadrosu İle Sunar

izmir-elektronik-anahtar-immobilizer

elektronik-anahtar-immobilizer

Immobilizer Elektronik Anahtar Nerede Kopyalanır ?

Immobilizer, elektronik motor kilididir. Anahtar çıkarıldıktan sonra motorun elektronik kilitlenmesini sağlar. Ancak aracın kendisine ait elektronik anahtarı sokularak, belli bir elektronik şifre gönderildikten sonra, motorun tekrar çalışmasına izin verir.

İmmobilizer sistemli arabaların anahtarlarının içinde tranponder denilen chipler bulunur. Chip ile immobilizer beyni, birbirlerini tanıyacak yapıdadırlar. Anahtar kontağa sokulduktan sonra anten transponder’ı okur ve bu bilgiyi immobilizer beynine gönderir. İmmobilizer beyni chip teki bilgiyi onaylayarak araç beynine gönderir. Araç beyni de benzinli arabalarda ateşlemeyi, dizel arabalarda da mazot pompasını devreye sokarak aracı çalıştırır. Bu sebeple düz kontak immobilizerlı arabalarda işe yaramaz.

Immobilizer, hırsızlığa karşı elektronik bir güvencedir. Kontak anahtarı çekildikten sonra aktif duruma geçer ve motor kontrol ünitesi vasıtasıyla aracın yetkisiz kişiler tarafından çalıştırılmasını büyük ölçüde engeller. Sistem, kontak anahtarına entegre edilmiş bir verici ve alıcı ünitesinden ( transponder ) yararlanır. Her marş işleminde transponder araç elektroniğine yeni bir kod bildirir. Ancak anahtar uygun bir yetki koduna sahip olduğunda immobilizer kontrol ünitesi blokajı kaldırır. Yeni bir şifreleme tekniği, sistemi elektronik olarak kopyalanmış araç anahtarlarına karşı emniyete alır.

Orjinal ve Orjinal olmayan oto kumandalar ve Garaj kumandaları programlanır.

Her araca uygun immobilizer elektronik anahtar yapılır.

( Otonuzun ruhsatını ve Kimliğinizi getirmeniz kaydıyla )

ÇİLİNGİR HİZMETİ
Site İstatistikleri
Günlük Ziyaretçiler: 65

Toplam Ziyaretçi: 85233

Online Kullanıcı: 0

Sayaç Ekleme Tarihi:

22-02-2014